ПОЧАТКІВЦЯМ

До регулярних занять у всіх залах Федерації дитина може приступити тільки після пробного заняття та отримання дозволу інструктора. Батьки повинні оформити анкету (видається інструктором), сплатити щомісячний та річний (вступний) внески, здати фото 3х4 см для оформлення Будо паспорта, принести довідку від лікаря, яка підтверджує, що дитина здорова і може займатися Айкідо. Після цього пройти реєстрацію на сайті Федерації.

Атестації (присвоєння учнівських ступенів «Кю», «Дан») є частиною тренувального процесу та проводяться тільки для дійсних членів Федерації, у яких оформлено «Будо» паспорти та сплачено річні внески за весь період їх перебування у складі Федерації, а також здані нормативи з фізичної підготовки .

Про що потрібно знати, коли Ви віддаєте дитину до секції.

Перш ніж віддати дитину до секції, обов’язково отримайте дозвіл лікаря. Проінформуйте тренера про будь-які травми, які отримала дитина в минулому, про будь-які проблеми зі здоров’ям. Пам’ятайте, насамперед, за дитину несуть відповідальність батьки.

Звертаємо увагу батьків, що у процесі тренувань вкрай рідко, але можливе отримання травм, характерних більшості видів східних бойових мистецтв. Тому рекомендуємо самостійно забезпечити дитину страховим полісом від спортивної травми.

Потрапити в нове середовище для більшості дітей — ситуація стресова. Для того, щоб звести стрес до мінімуму, батькам дозволяється бути присутнім на першому тренуванні. Якщо батьки залишаються на тренуванні, категорично забороняється брати участь у тренувальному процесі. Не можна смикати дитину, підказувати, лаяти чи робити зауваження. Цим ви тільки відволікатимете його, заважатимете тренеру та іншим дітям. Ви привели дитину на заняття східним бойовим мистецтвом, тож довіртеся тренеру.

Присутність батьків на тренуванні без погодження  з тренером не дозволяється.

Існують певні вимоги до одягу для тренувань. На початковому етапі ніякої спеціальної форми не потрібно. Дитина може бути одягнена у футболку або легку кофту з довгим рукавом та довгі штани. На одязі не повинно бути застібок та блискавок. На розсуд батьків діти можуть займатися в шкарпетках чи босоніж. Дівчаткам бажано використовувати лише м’які зав’язки для волосся. Уникайте використання будь-яких шпильок або жорстких резинок для волосся. Забороняється приходити на тренування з прикрасами та ланцюжками.

Обов’язково беріть з собою воду, щоб дитина могла попити після тренування. Пити багато води перед тренуванням не бажано. Простежте, щоб до тренування дитина відвідала туалет. Після тренування не бажано їсти «важку» їжу. Необхідна білкова їжа, яка легко засвоюється: парна телятина, біле м’ясо курки, морепродукти, овочі.

Внески.

Учень сплачує вартість щомісячного внеску не пізніше 10 числа поточного місяця. Якщо оплата не внесена до 10 числа, учень не допускається до тренувань до повного погашення заборгованості. Пропуск занять не є підставою для несвоєчасної або неповної оплати. Абонплата вноситься з розрахунку 12 чи 8 тренувань на місяць. Учні, які оформили членство в Федерації оплачують щорічний членський внесок.

Пропущені учнем тренування (незалежно від причини) не компенсуються.

Учень, який повністю сплатив щомісячний абонемент, але не відвідав 12 (8) тренувань зі своєю групою, може відпрацювати пропущені заняття з іншими групами, якщо це не суперечить запропонованому розкладу.

Під час осінніх та весняних канікул тренування проводяться. Оплата за місяць вноситься в повному обсязі, незалежно від того, чи відвідує учень тренування під час канікул чи ні.

Атестації на чергові пояси проводяться тільки для дійсних членів Федерації, у яких оформлені «Будо» паспорти та сплачено річні внески за весь період їх перебування у складі Федерації.

Методика навчання будується за схемою «Від простого до складного» і проводиться у кілька етапів за атестаційними програмами Федерації:

1 — й Етап: Вік 4 — 6 років, навчання проводиться за «Підготовчою Атестаційною Програмою». Мета — дисципліна, етикет, загальнофізична та спеціальна підготовка.

2 — й Етап: Навчання проводиться за «Початковою Атестаційною програмою (Гошин Дзюцу)». Мета — формування стійких навичок самозахисту, розвиток навичок координації та фізичної підготовки.

3 — й Етап: Навчання проводиться за «Основною Атестаційною Програмою (Айкідо)». Мета — вивчення основ Айкідо, формування фундаменту технічної майстерності.

4 — й Етап: Навчання проводиться за «Дорослою Атестаційною Програмою». Мета — продовження технічного та фізичного вдосконалення, формування стійких навичок Айкідо та самозахисту.

На всіх етапах тренувального процесу з учнями проводиться виховна, психологічна та теоретична робота з метою формування Культурної та Моральної Особи.

Атестація на старші учнівські ступені: 2 кю — 2 дан — проходить на інтенсивних курсах «Гашуку» або після проходження 6-ти годинних курсів підготовки до атестації: для допуску до іспиту, мінімум — один 6-годинний курс на 2-й «КЮ »,  два курси (12 годин) — на 1-й кю, три курси (18 годин) — на 1-й дан. Допуск до іспиту на 2-й дан для дітей – тільки після проходження 7 днів тренувань у таборі «Гашуку» (28 годин).

Вирішивши складати іспит, учень повинен за 7 днів до початку атестації:

  1. Оформити «Заявку» на сайті Федерації;
  2. Здати щорічний членський внесок у Федерацію (якщо не сплачувався);
  3. Сплатити атестацію та участь у тренуваннях на семінарі;
  4. Віддати інструктору «Будо» паспорт.